Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Her şeyi değiştirmeliyiz! Hemen, şimdi!

30 Mayıs’da iklim değişikliğinin sadece bir çevre sorunu olarak adlandırmayanların bir araya geldiği bir toplantı olacak. Bu toplantı İstanbul’da 12-13 Kasım tarihlerindeki İklim Forumu’nu ve 14 Kasım’da büyük İklim yürüşünün hazırlıkları için yapılacak. Tıpkı dünyanın dört bir yanında buna benzeyen toplantılarda olduğu gibi her yaştan, cinsten, sektörden, inanıştan insan bir araya geleceğiz. Neden mi?

Devamını oku: Her şeyi değiştirmeliyiz! Hemen, şimdi!

28 ŞUBAT’TA #iklimiçin SAHNEDEYİZ!

“İklim için ben de varım” diyenler 28 Şubat Cumartesi günü saat 13.30’da Tatavla Sahnesi’nde buluşuyor. Tüm Küresel Eylem Grubu aktivistlerini bu büyük kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz.

Devamını oku: 28 ŞUBAT’TA #iklimiçin SAHNEDEYİZ!

İklimi değil, sistemi değiştirmek için #oyumdemirtaşa

İki gün önce Selahattin Demirtaş’ın “Yeni Yaşam Çağrısı” başlıklı tutum belgesinin basın toplantısı yapıldı.

Devamını oku: İklimi değil, sistemi değiştirmek için #oyumdemirtaşa

İklim Zirvesi'ni birlikte örgütleyelim!

Küresel Eylem Grubu olarak 20-21 Eylül'de New York'ta "iklimin lideri olmayanların" zirvesine karşı olarak yapmayı düşündüğümüz iklim zirvesinin çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 28 Haziran'daki ilk buluşmanın ardından oluşturduğumuz çalışma grupları harekete geçmeye başladı.

Devamını oku: İklim Zirvesi'ni birlikte örgütleyelim!

İklim aktvistleri buluşuyor

“Dünya liderleri” olarak adlandırılan ama iklim lideri olmayanların zirvesi bu yıl 20-21 Eylül tarihlerinde ABD’nin New York kentinde yapılacak. Yıllardan beri şiddetlenen iklim değişikliğini durdurmak için atmosferdeki sera gazlarını radikal biçimde sınırlamayan, uluslararası bağlayıcılığı ve yükümlülükleri olan bir anlaşmayı hayata geçirmeyen ülke liderleri tekrar bir araya gelecek.  Dünyanın dört bir yanındaki iklim aktivistleri ise böyle bir anlaşmanın tüm canlı yaşamı için zorunlu olduğunu dile getirecekler.

Devamını oku: İklim aktvistleri buluşuyor

Yağmaya karşı, İstanbul'u savunmaya!

Para ve iktidar hırsıyla yanıp tutuşanlar, siyasi iktidarlarıyla, yerel yönetimleriyle İstanbul’u mahalleleri, meydanları, ormanları, tarihi ve kültürüyle alınıp satılan bir mal gibi pazara sürdüler. Hukuksuz yasaları, olağanüstü yetkili bakanlıkları, kolluk kuvvetleri, dozerleri ve işbirlikçi yerel yönetimleriyle İstanbul şehrini kuşatıp can pazarına çevirdiler. Mahallelerimizi emlak şirketlerine ve TOKİ’cilere; ormanlarımızı çılgın projelere ve lüks konut sitelerine; meydanlarımızı ve ortak tarihsel değerlerimizi AVM’lere peşkeş çektiler.

Devamını oku: Yağmaya karşı, İstanbul'u savunmaya!

Su baskınları kaderimiz olmasın!

İzmir Küresel Eylem Grubu'nun 27 Kasım basın açıklaması

Su baskınları kaderimiz olmasın!

Bu deliliği durduralım!
İklim için harekete geçelim!
İzmir’de geçtiğimiz gün yaşanan yoğun yağış sonrası su baskınları hayatımızı felç etti.

Devamını oku: Su baskınları kaderimiz olmasın!

"Bu deliliği durdurma vakti geldi" basın açıklaması

Polonya’nın başkenti Varşova’da, iklim değişikliğine “çare” bulmak için 19’uncu kez toplanacak BM’nin senelik İklim zirvesi başlayacaktı ki dünya tarihinde karaya vuran en güçlü tayfun Filipinleri yerle bir etti. Haiyan Tayfunu Filipinlerin 2/3’ünü yıktı geçti.

Devamını oku: "Bu deliliği durdurma vakti geldi" basın açıklaması

JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.