Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Nükleer Santral İstemiyoruz

Nükleere de silahına da HAYIR!

ABD savunma bakanı Leon Panetta, yeni ortaya çıkan bir rapora dayanarak İsrail’in önümüzdeki baharda İran’a saldıracağını iddia etti.

Washington Post gazetesi’nde yer alan haberde İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın İran'a askeri müdahale olasılığı nedeniyle İsrail ve ABD'nin mayıs ayında planladığı füze tatbikatını ertelediği ve bu nedenle ABD'den özür dilediği belirtildi.

Devamını oku: Nükleere de silahına da HAYIR!

Enerji Bakanı'na açık mektup

ARİF KÜNAR- Nükleer yanışlıktan vazgeçelim
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’a Açık Mektup
Sayın Bakan,
Avrupa Birliği’nin 2007 de aldığı karar ve hedef olan “2020 ye kadar; 3 X 20”nin, ülkemiz için de müjdesini verdiğiniz konuşmanızda; “Enerji politikalarımızın başına üç tane 20'yi oturttuk. 2020'de ürettiğimiz enerji kaynaklarının en az yüzde 20'si yenilenebilir enerjiden oluşacak. Enerji üretiminden kaynaklı karbon ve sülfür salınımı mevcut salınımdan yüzde 20 daha az olacak ve yüzde 20 tasarruflu olacak”(1) diye belirtmiştiniz.

Devamını oku: Enerji Bakanı'na açık mektup

Nükleer rönesans yalanı

Nükleer Endüstrinin Düşüşü Devam Ediyor
Burak Demir
15.09.2009

Federal Almanya Çevre, Doğa Koruma ve Nükleer Güvenlik Bakanlığı'nın kurduğu bir komisyon 27 Ağustos'ta “Dünya Nükleer Endüstri Durum Raporu 2009”u yayınladı.

Devamını oku: Nükleer rönesans yalanı

Atom enerjisinden çıkış 2021

Etik Komisyonu, atom enerjisinden çıkış tarihi olarak 2021’i önerecek Fukuşima’daki nükleer faciadan sonra enerji kaynakları konusunu yeniden gözden geçiren Almanya’da atom enerjisinden çıkış tarihi netleşiyor.

Devamını oku: Atom enerjisinden çıkış 2021

Nükleer enerji anlamını yitiriyor

Dünyada nükleer enerjiye ilgi giderek azalıyor. Çünkü nükleer tesislerin maliyeti giderek artıyor, buna karşın elde edilen kâr ise düşüyor ve nükleer enerji, diğer enerji kaynakları ile yarışta geride kalıyor.

Devamını oku: Nükleer enerji anlamını yitiriyor

Nükleer bomba patlarsa?

ABD, Rusya, İngiltere, Fransa, Çin, Hindistan, Pakistan, İsrail ve Kuzey Kore'nin elinde tahmini olarak 19 bin nükleer silah var, bunlardan 2 bini her an ateşlenebilir durumda tutuluyor ve birkaç dakika içinde kullanılabilir.

Devamını oku: Nükleer bomba patlarsa?

Nükleer mi? HAYIR TEŞEKKÜRLER!

Fukuşima nükleer kazasının üzerinden iki yıl geçti. Kaza, nükleer teknoloji açısından dünyanın en güvenilir ülkesinde, Türkiye gibi deprem kuşağında, hükümet yetkililerinin yerinde gidip incelediği ve tam not verdikleri santralde, 11 Mart 2011’de gerçekleşti.

Devamını oku: Nükleer mi? HAYIR TEŞEKKÜRLER!

"Seksen dört yaşındayım ömrüm yettiğince mücadele edeceğim"

Hiroşima, Nagazaki ve Fukuşima felaketlerini yaşayan ve bu deneyimler ışığında nükleer silahlara, nükleer enerjiye karşı mücadele eden Barış Gemisi aktivistleri ile Türkiye’den nükleer karşıtı aktivistlerin yer aldığı  “ Nükleersiz bir dünya mümkün toplantısı” bugün, İstanbul’da yapıldı.

Devamını oku: "Seksen dört yaşındayım ömrüm yettiğince mücadele edeceğim"

Buradasınız: Anasayfa Kampanyalar Nükleer Santral İstemiyoruz
JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.