Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Nükleer Santral İstemiyoruz

Çernobil'i unutmadık, nükleer santrale izin vermeyeceğiz!

28 Nisan 2012, Cumartesi, saat 15:00'te, Galatasaray Lisesi'nin önünde!

Çernobil’de yaşanan nükleer kazanın üzerinden tam 26 yıl geçti. Bu kadar uzun bir süre geçmesine rağmen kazanın etkileri devam etmekte ve uzun yıllar da devam edecek. Bundan kaçış yok. Nükleer endüstri içinde Çernobil’de yaşanan kaza ne ilkti ne de son oldu. Ne tedbir alınırsa alınsın, ne kadar teknolojik gelişme kaydedilirse kaydedilsin tehlike derecesi büyük ya da küçük çok sayıda nükleer kaza olmakta ve sonsuz hasara yol açmakta.

Devamını oku: Çernobil'i unutmadık, nükleer santrale izin vermeyeceğiz!

"Nükleersiz bir dünya mümkün" TOPLANTISI

Merkezi Japonya’da bulunan uluslararası bir sivil toplum girişimi olan BARIŞ GEMİSİ, nükleersiz bir dünya için 5. Yolculuğuna çıktı. 20 ülkede 21 limanı ziyaret edecek olan geminin duraklarından biri de İstanbul olacak.

Devamını oku: "Nükleersiz bir dünya mümkün" TOPLANTISI

Barış gemisi aktivistleri

29 Mart 2012, Perşembe günü İstanbul’a gelecek olan BARIŞ GEMİSİ'nde , 1945 yılında Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombasından sağ kurtulanlar bulunuyor. Yolculuğa katılanlar aynı zamanda Fukuşima nükleer felaketinin ardından Japonya’da yaşananları da tüm dünyaya anlatmayı amaçlıyor.

Devamını oku: Barış gemisi aktivistleri

Fukuşima'nın yıldönümünde haykırdılar: "Akkuyu Fukuşima olmayacak!"

Fukuşima nükleer felaketinin birinci yılında nükleer karşıtları tüm dünyayla birlikte İstanbul, İzmir ve Ankara'da sokaktaydı. Akkuyu'da ve dünyanın hiç bir yerinde nükleer santral istemediğini söyleyen binlerce insan "Nükleere hayır!" dedi.

Devamını oku: Fukuşima'nın yıldönümünde haykırdılar: "Akkuyu Fukuşima olmayacak!"

Nükleeri durdur, Akkuyu Fukuşima olmasın!

Geçtiğimiz yıl, 11 Mart’ta Japonya’daki deprem ve tsunaminin etkisi ile Fukuşima Daiichi nükleer santralinin dört reaktöründen üçünde çekirdek erimesi meydana geldi. Bu da Çernobil kadar büyük bir nükleer kaza anlamına geliyordu.

Devamını oku: Nükleeri durdur, Akkuyu Fukuşima olmasın!

Nükleercilerin değil, milletin vekili olun!

Nükleercilerin değil, milletin vekili olun!

Küresel Eylem Grubu "Güneş, rüzgar hemen şimdi" pankartıyla geldiği Taksim Meydanı'nda bir basın açıklaması yaparak nükleer karşıtı direnişe katıldı...

Devamını oku: Nükleercilerin değil, milletin vekili olun!

G8 = Küresel Yıkım!

NÜKLEERSİZ VE KARBONSUZ BİR DÜNYA MÜMKÜN!

Enerji krizi yüzyılın en büyük göz boyaması. Ülkeleri de insanları da gelir düzeyleri, yaşam biçimleri ve öncelikleri ne olursa olsun, sonsuz bir enerji ihtiyacının nesnesi haline getiriyor. Basit bir denkleme dayanıyor  “enerji krizi” söylemi: Her geçen gün daha fazla enerji tüketmek zorunda olduğumuz, ancak daha fazla enerji tüketerek  “daha iyi” yaşayabileceğimiz, bunun için de mümkün olan her türlü kaynağı sonuna kadar kullanmamız gerektiği iddiasına…

Devamını oku: G8 = Küresel Yıkım!

26 Nisan 2011, EYLEM ÇAĞRISI

HÜKÜMET DERHAL NÜKLEER ENERJİDEN VAZGEÇTİĞİNİ AÇIKLASIN!

NÜKLEER SANTRAL KURULMASINA İZİN VERMEYELİM

Japonya önce depremle ardından Tsunami ile yerle bir oldu. Bu iki felakette doğal afetti. Bu doğal afetlerde ölenlerin, hala bulunamayanların sayılarını doğal afetin ne kadar maddi zarara yol açtığını bilebiliyoruz.

Devamını oku: 26 Nisan 2011, EYLEM ÇAĞRISI

Buradasınız: Anasayfa Kampanyalar Nükleer Santral İstemiyoruz
JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.