Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Nükleer Enerji Haberleri

Aşırı sıcaklar bize ne anlatıyor?

{jathumbnail off}


Gezegenin Isınma Eğiliminin Altını Çizen Ekstrem Sıcaklık Değerlerinde Yeni Bilgi,
Bilim İnsanlarının Raporundan

Devamını oku: Aşırı sıcaklar bize ne anlatıyor?

Konya Havzası resmen kurudu

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Konya havzasının, uluslararası üç kuraklık kriterinden biri olan 'hidrolojik kuraklığa' resmi olarak girdiğini açıkladı

Devamını oku: Konya Havzası resmen kurudu

Dünya kuraklık tehdidi altında

Barajlardaki su seviyesinin %20’nin altına indiği Türkiye, kuraklık sorunu yaşayan tek ülke değil. ABD’den Çin’e Brezilya’dan Hindistan’a kadar pek çok ülke kuraklık tehdidi altında.

Devamını oku: Dünya kuraklık tehdidi altında

İklim değişikliği iltica gerekçesi

Yeni Zelanda, dünya üzerinde iklim değişikliğini iltica gerekçesi olarak kabul eden ilk ülke oldu. Yeni Zelanda, iklim değişikliği gerekçesiyle ülkeye iltica başvurusu yapan bir ailenin gerekçesini dikkate alarak bir ilke imza attı.

Devamını oku: İklim değişikliği iltica gerekçesi

Hortumlar Türkiye'de 'kalıcı' mı?

Türkiye belgesellerden izlemeye alıştığı hortumu bir süredir daha 'yakından' yaşıyor. Son iki ay içinde Marmara Bölgesi'nde art arda yaşanan hortum olayları, "Bu doğa olayı, alışmamız gereken yeni bir iklim gerçeğimiz mi" sorusunu gündeme getiriyor.

Devamını oku: Hortumlar Türkiye'de 'kalıcı' mı?

Dünya 352 aydır ortalamadan sıcak

Amerikan Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) geride  bıraktığımız Haziran ayının, ölçümlere başlanan 1880′den bu yana kaydedilen en sıcak Haziran ayı olduğunu açıkladı.

Devamını oku: Dünya 352 aydır ortalamadan sıcak

Rammasun'un kayıpları artıyor

Çin ve Filipinler'i vuran süper tayfun Rammasun geriye yüze yakın ölü bıraktı. Filipinler ve Çin'in güney eyaletlerini vuran tayfun milyonlarca insanın da evlerinden kaçmasına sebep oldu.

Devamını oku: Rammasun'un kayıpları artıyor

Santral çılgınlığı Türkiye’yi yakacak

Akdeniz deniz suyu sıcaklığındaki artışın sebepleri araştırılırken, termik ve nükleer santrallardan yapılan sıcak su deşarjında Türkiye tüm Akdeniz ülkeleri arasında başı çekiyor

Devamını oku: Santral çılgınlığı Türkiye’yi yakacak

Buradasınız: Anasayfa Haber-Yorum Nükleer Enerji Haber - Yorum
JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.