Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Nükleer Enerji Haberleri

Filipinler'de Rammasun tayfunu 10 can aldı


Filipinlerin güneyinde etkili olan Rammasun tayfunu nedeniyle 10 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Devamını oku: Filipinler'de Rammasun tayfunu 10 can aldı

Hava durumunun "en"leri

Dünyamızda 20’inci yüzyılın başından itibaren şiddetli hava olaylarında ciddi bir artış gözleniyor. Kimi hava olayları o kadar şiddetliydi ki yüz binlerce insanın yaşamına mal olanları bile vardı.

Devamını oku: Hava durumunun "en"leri

Adıyaman’da içme suyu sıkıntısı yaşanıyor

Küresel iklim değişikliği ve buna bağlı olarak yaşanan kuraklığın etkileri ile Türkiye genelinde olduğu gibi, Adıyaman’da da içme suyu sıkıntısı baş gösterdi.

Devamını oku: Adıyaman’da içme suyu sıkıntısı yaşanıyor

Küresel iklim değişikliği Levrek ve Çupra'yı kısırlaştırdı

Adana'daki Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuncay Kuleli, küresel iklim değişikliğine bağlı olarak İskenderun Körfezi'nde deniz suyu sıcaklığının arttığını, ekonomik değeri yüksek levrek ve çupra türü balıkların üremesinin zorlaştığını söyledi.

Devamını oku: Küresel iklim değişikliği Levrek ve Çupra'yı kısırlaştırdı

Zeytinliklere dokunma! Nükleeri de termiği de yaptırmayız

Zeytinlikleri koruma yasasında yapılmak istenen değişikliğe Enerji Bakanlığı'ndan savunma geldi: "Akkuyu'nun çevresi zeytinliklerle çevrili. Değişiklik yapılmazsa, santralı yapamayız." Zeytinlik Yasası, Soma'da yapılmak istenen ikinci termik santralın da önündeki 'tek engel'.

Devamını oku: Zeytinliklere dokunma! Nükleeri de termiği de yaptırmayız

10 ayda 7 şirkete kömür teşviği

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Mayıs 2013-Ocak 2014 arasında 7 şirkete kömür teşviği verildiğini söyledi.

Devamını oku: 10 ayda 7 şirkete kömür teşviği

İstanbul'da kuraklık alarmı

İstanbul cuma günü yazın en sıcak gününü yaşadı. Nem oranının arttığı İstanbul’da su kesintileri de başladı. Böyle giderse 62 gün sonra İstanbul susuz kalacak iddiaları ağızdan ağıza yayılıyor. İstanbul kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya.

Devamını oku: İstanbul'da kuraklık alarmı

Tarihin en sıcak yılı olabilir

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) bu yılın Mayıs’ını tarihin en sıcak ayı ilan ederken, bilim adamları, hava sıcaklığının Ocak ayından beri yüksek olduğu 2014'ün dünyanın en sıcak yılı olabileceğini bildiriyor.

Devamını oku: Tarihin en sıcak yılı olabilir

Buradasınız: Anasayfa Haber-Yorum Nükleer Enerji Haber - Yorum
JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.