Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Nükleer Enerji Haberleri

20 Eylül İklim Adaleti Yürüyüşümüz

20 Eylül günü İstanbul'da iki bine yakın iklim aktivisti, iklim değişikliğine kulak asmayan başta Türkiye hükümeti olmak üzere tüm dünya liderlerine karşı haykırdık.

Devamını oku: 20 Eylül İklim Adaleti Yürüyüşümüz

Karşı iklim zirvesi'nin talepleri

20-21 Eylül tarihlerinde Tütün Deposu'nda gerçekleştirdiğimiz "Karşı iklim zirvesi"nin bir oturumunda da Türkiye'den New York'taki iklim zirvesine katılacak heyete iletilmek üzere taleplerimizi oluşturmak üzere buluştuk. Pazar günü öğleden sonra yaptığımız bu oturuma katılanların önerileri ve zirve süresince iletilen talepleri ele aldığımız  atölye çalışması sonucunda "karşı iklim zirvesi talepleri"ni oluşturduk.

Devamını oku: Karşı iklim zirvesi'nin talepleri

İklim krizi kapında! Artık, "Kim o?" demenin faydası yok!

Uzun zamandır sıkça duymaya ve biraz daha kulak kabartmaya başladık, bizi ve dünyamızı ilgilendiren bazı kelimelere. Küresel Isınma, Küresel Soğuma, İklim, Sera Gazları, Fosil Yakıtlar, Nükleer vs.

Devamını oku: İklim krizi kapında! Artık, "Kim o?" demenin faydası yok!

35 yıl susuz kalabiliriz

İklim değişikliğinin 35 yılı bulabilecek uzun kuraklık dönemlerine yol açacağı bildirildi. ABD’nin Cornell Üniversitesi’nde iklim uzmanlarının hazırladığı rapora göre, dünyanın pek çok bölgesinde görülen kuraklık süresinin uzayacağı kaydedildi.

Devamını oku: 35 yıl susuz kalabiliriz

Gezegenin Tarihi Günleri

23 Eylül'de New York'ta BM iklim zirvesi yapılacak; 20 - 21 Eylül tarihlerinde dünyanın her tarafında iklim değişikliğinin etkilerini yaşayan ve artık harekete geçilmesini isteyen milyonlar ise sokaklara çıkacak.

Devamını oku: Gezegenin Tarihi Günleri

Muson yağmurları ve sel: 450 ölü

Keşmir'in Hint yönetimindeki kesiminde, hükümetin sel krizinde çok yavaş hareket ettiği suçlamaları arasında öfke büyüyor.

Devamını oku: Muson yağmurları ve sel: 450 ölü

Kürekle Karadeniz ’den Gerze’de basın açıklaması

Nükleersiz Türkiye için Kürekle Karadeniz bir ayını doldurdu. Hüseyin Ürkmez Karadeniz’in deli dolu dalgalarından ürkmeden ilerliyor.

Devamını oku: Kürekle Karadeniz ’den Gerze’de basın açıklaması

Zongul'dakta "kömüre hayır"a gözaltı

{jathumbnail off}Bugün 21 Greenpeace eylemcisi, Zonguldak’taki Eren kömürlü termik santral limanında, kömürün insan sağlığına etkilerine karşı eylemdeydi.

Devamını oku: Zongul'dakta "kömüre hayır"a gözaltı

Buradasınız: Anasayfa Haber-Yorum Nükleer Enerji Haber - Yorum
JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.