Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Nükleer Enerji Haberleri

'Termik santraller tarımın azraili oldu'

Kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya olan Ceyhan Nehri'nden bölgedeki termik santrallere soğutma amaçlı su alınmasına halk tepki gösterdi.

Devamını oku: 'Termik santraller tarımın azraili oldu'

Analiz: Türkiye küresel iklim değişimine hazırlıklı mı?

İklimsel değişiklerin de etkisiyle 2013 yılında yaşanan küresel afetlerin faturası 192 milyar doları aştı. Olumsuz iklim şartları yüzünden 2050 yılında 150-300 milyon insanın göç etmek zorunda kalacağı bir dünyada Türkiye bu risklere ne kadar hazırlıklı?

Devamını oku: Analiz: Türkiye küresel iklim değişimine hazırlıklı mı?

Doğanın öfkesi daha da büyüyecek

Kanada'da düzenlenen iklim konferansına katılan uzmanlar: Hızlı buharlaşmanın etkisiyle atmosfer olaylarının şiddeti 2 katına çıkacak. Yağmurlar daha şiddetli, soğuklarsa daha dondurucu hale gelecek.

Devamını oku: Doğanın öfkesi daha da büyüyecek

Uydu verileri korkuttu

Uydu görüntülerinden elde edilen verilere göre, Grönland ve Antarktika’daki buzulların erimesi aşırı hızlandı.

Devamını oku: Uydu verileri korkuttu

Solomon Adaları'nda iklim değişikliği göçü

Deniz seviyesinin yükselmesi ve tsunami tehditine karşı Solomon Adaları yetkilileri Pasifik adalarında ilk kez görülen bir karar aldı; ada halkının aşamalı olarak taşınması.

Devamını oku: Solomon Adaları'nda iklim değişikliği göçü

"Küresel ısınma değil küresel ölüm"

Bilim insanlarının yıllardır dikkat çektiği iklim değişikliği, sebep olduğu kasırgalar, hortumlar, ani yağışlar, seller, kuraklık gibi yıkıcı sonuçları nedeniyle artık görmezden gelinemez bir mesele.

Devamını oku: "Küresel ısınma değil küresel ölüm"

Aşırı hava olayları daha da yaygınlaşıyor

Yeni yapılan bir bilimsel araştırmaya göre dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan aşırı hava olayları artık daha yaygın hale geldi. Araştırmaya göre artık sel veya sıcak hava dalgasına sebep olan örnekler haftalarca bir bölgeyi etkileyebiliyor.

Devamını oku: Aşırı hava olayları daha da yaygınlaşıyor

Buradasınız: Anasayfa Haber-Yorum Nükleer Enerji Haber - Yorum
JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.