Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Nükleer Enerji Haberleri

Yaklaşan Felç Edici Soğuklar Ülkemizin Yeni İklim Gerçeği mi Olacak?

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Kurnaz, Çağla Fadıllıoğlu tarafından hazırlamıştır.

Devamını oku: Yaklaşan Felç Edici Soğuklar Ülkemizin Yeni İklim Gerçeği mi Olacak?

Dünya 2014’te de ısındı

2014 yılında artan sıcaklıklar sağlığımızı, evlerimizi, gıdamızı ve güvenliğimizi tehdit etmeyi sürdürdü. Avrupa’da son 5 yüz yılın en sıcak yılı yaşandı. Tüm umutlar 2015’te Paris’te toplanacak Birleşmiş Milletler Küresel İklim Konferansı’na odaklandı.

Devamını oku: Dünya 2014’te de ısındı

Bildiğiniz Dünyanın Sonu

2015 yılı dünyanın geleceği adına önemli bir dönüm noktası olacak...

Geçen haftalarda Peru'nun başkenti Lima'da 9 bin diplomat, siyasetçi ve gönüllünün katıldığı BM İklim Zirvesi'nde, 2015'te Paris'te 200 ülkenin imza atacağı küresel anlaşmanın müzakereleri yapıldı. Uzmanlar uyarıyor: "Paris'te dünyayı bildiğimiz haline döndürecek kadar radikal önlemler alamayacaklar ".

Devamını oku: Bildiğiniz Dünyanın Sonu

Hırsızları aklayanlar meydanları yasaklıyor! Tanımıyoruz!

28 Aralık’ta yaşam hakkımız, sokaklarımız, meydanlarımız, ormanlarımız, zeytinlerimiz, gezegenimiz ve tüm canlılar için Kadıköy’de bir arada meydanlardayız!

Devamını oku: Hırsızları aklayanlar meydanları yasaklıyor! Tanımıyoruz!

Kaliforniya’da son 1200 senenin en kurak yılı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)‘nin en büyük ve tarımsal faaliyetlerde başı çeken eyaleti Kaliforniya’da son günlerde yaşanan yoğun yağışlara rağmen büyük bir kuraklık tehlikesi kapıda.

Devamını oku: Kaliforniya’da son 1200 senenin en kurak yılı

Amazon yerlileri “İklim Değişikliği Konferansı”na tepkili

Orman tahribatı ve ormansızlaştırma ile karbon salınımını düşürmek olarak da bilinen, tartışmaya yol açan karbon ticareti projesi sadece Afrika’da değil, Güney Amerika’da ve özellikle de Amazon bölgesinde protestolara neden oluyor.

Devamını oku: Amazon yerlileri “İklim Değişikliği Konferansı”na tepkili

"Artık, kışlar ılık ve yağışlı değil"

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadıoğlu, "Artık, 'kışlar ılık ve yağışlı' değil" dedi.

Devamını oku: "Artık, kışlar ılık ve yağışlı değil"

Peru'daki BM İklim Zirvesi başladı

Latin Amerika ülkesi Peru’nun ev sahipliği yaptığı Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi başladı. Başkent Lima’daki konferansa katılan 190 ülkeden temsilciler, küresel ısınma sorununa yönelik ortak ve acil çözümler içeren bir ‘iklim anlaşması’ üzerinde uzlaşı arıyor.

Devamını oku: Peru'daki BM İklim Zirvesi başladı

Buradasınız: Anasayfa Haber-Yorum Nükleer Enerji Haber - Yorum
JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.