Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Nükleer Enerji Haberleri

Nükleer karşıtı dev protesto

Japonya'nın başkenti Tokyo'da on binlerce kişi nükleer santrallerin yeniden kullanıma sokulmasını protesto etti.
Japon hükümeti, geçen yıl yaşanan Fukuşima felaketinin ardından güvenlik önlemlerinin kontrol edilmesi amacıyla ülke çapındaki 50 nükleer reaktörün geçici olarak kapatılmasına karar vermişti.

Devamını oku: Nükleer karşıtı dev protesto

BDP'li Tuncel: Nükleer santral istemiyoruz

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Türkiye'de nükleer santral istemediklerini söyledi.Sabahat Tuncel, Çernobil felaketinin 26. yıldönümü dolayısıyla Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Devamını oku: BDP'li Tuncel: Nükleer santral istemiyoruz

Sinop’a talip Kanadalı nükleercileri tanıyalım

Türkiye kararlı... Tüm risklerine rağmen nükleer santraller yapacak. Hükümet, Sinop için Kanadalı Candu şirketiyle de el sıkıştı. Peki Candu neyin nesi? Kimsenin sormadığı soruyu Google’a sordum, bakın neler çıktı.

Devamını oku: Sinop’a talip Kanadalı nükleercileri tanıyalım

Nükleer Santralden Dünya Vazgeçiyor, Türkiyeliler İstemiyor

Küresel Eylem Grubu adına konuşan Batu, birçok ülkenin nükleer santralden vazgeçtiğine ve Türkiye'nin yüzde 64'ünün nükleer istemediğine dikkat çekerek "Çernobili unutmadık, nükleer santrale izin vermeyeceğiz" dedi. Küresel Eylem Grubu (KEG), Çernobil Nükleer Kazası'nın 26. yılında "Çernobili unutmadık, nükleer santrale izin vermeyeceğiz" dedi.

Devamını oku: Nükleer Santralden Dünya Vazgeçiyor, Türkiyeliler İstemiyor

Akkuyu'da tutanakta skandal

Akkuyu nükleer santral projesi için bugün Akkuyu’nun bulunduğu Mersin Gülnar’ın Büyükeceli köyünde ÇED tanıtım toplantısı yapılıd. Toplantı için günler öncesinden hazırlık yapan nükleer karşıtı aktivistler otobüslerle Akkuyu’ya gittiler.

Devamını oku: Akkuyu'da tutanakta skandal

Japonya yenilenebilir enerjiye odaklanacak

Fukuşima felaketinin ardından Japonya 54 nükleer santralından 52’sinin faaliyetini durdurdu. Japonya’da, bu yaz halka açık tartışma ile yeni enerji politikası belirlenecek.Yarın, Japonya’da 11 Mart’ta meydana gelen 9 büyüklüğündeki depremin ve ardından gelen tsunaminin yıl dönümü...

Devamını oku: Japonya yenilenebilir enerjiye odaklanacak

Tayvan'da nükleer karşıtı gösteri

Tayvan'ın başkenti Taipei'de nükleer santral karşıtı gösteri düzenlendi.Taipei'de yaklaşık 2 bin kişi "nükleer santrallerin olmadığı bir ada" taleplerini yineleyerek, 11 Mart 2011'de Japonya'da meydana gelen büyük deprem ve oluşturduğu tsunamiden sonra üç nükleer reaktörde meydana gelen hasarlardan ders alınmasını istedi.

Devamını oku: Tayvan'da nükleer karşıtı gösteri

Nükleere karşı 230 kilometrelik insan zinciri

Japonya'da deprem ve tsunaminin yol açtığı Fukuşima felaketinin yıl dönümünde Fransa'da binlerce kişinin katılımıyla 230 kilometre uzunluğunda insan zinciri oluşturularak nükleer karşıtı eylem yapıldı.

Devamını oku: Nükleere karşı 230 kilometrelik insan zinciri

Buradasınız: Anasayfa Haber-Yorum Nükleer Enerji
JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.