Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Nükleer Enerji Haberleri

ABD nükleer silahlarını kullansa 2 milyar insan hayatını kaybeder!

Avrupa Akdeniz Formu (ICAN) tarafından Ankara'da düzenlenen uluslararası "Nükleer Silahların Yasaklanması" konferansına katılan delegeler, nükleer silahların yarattığı korkunç risklere dikkat çekti. Mısırlı Ahmed Saada, ABD'nin elindeki nükleer silahları kullanması durumunda 2 milyar insanın hayatını kaybedeceğini belirtirken, Richard Lennane isimli aktivist ise ülkelerin dahil olduğu 600'ü aşkın toplantıdan herhangi bir sonuç çıkmadığını belirtti.

Devamını oku: ABD nükleer silahlarını kullansa 2 milyar insan hayatını kaybeder!

Tüm yönleriyle Nükleer Enerji

Türkiye’nin nükleer enerji geleceğini uzmanlar İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Greenpeace tarafından düzenlenen “Hukuki, Siyasi, Ekolojik Yönleriyle Nükleer Enerji: Türkiye'nin Enerji Güvenliği Açısından Alternatif Olabilir mi?” Konferansı’nda değerlendirecek.

Devamını oku: Tüm yönleriyle Nükleer Enerji

Sinop İnceburun'da "Nükleer Santral" Kıyımı: Binlerce Ağaç Kesildi

Nükleer santral projesi nedeniyle diken üstünde duran Sinoplular ve nükleer karşıtları için endişeli günler yaşanıyor. Santralin yapılacağı düşünülen İnceburun mevkinde üç hafta içinde binlerce ağaç kesildi. 245 bin ağacın kesileceği kıyım halen devam ediyor.

Devamını oku: Sinop İnceburun'da "Nükleer Santral" Kıyımı: Binlerce Ağaç Kesildi

Nükleer Santrala İkna İhalesi

Akkuyu NGS A.Ş. Mersin halkının yüzde 40'ının nükleerin güvenli olduğuna ikna edilmesi için 5 milyon TL ödemeyi kabul etti. Ancak anketlere göre, halkın yüzde 70'i nükleere karşı

Devamını oku: Nükleer Santrala İkna İhalesi

Akkuyu'da inşaat başladı: Nükleere hayır!

Akkuyu'da halkın talepleri gözardı edilerek nükleer santral kurulmaya başlandı. Her ne kadar hükümet ve nükleer santral inşaatından sorumlu şirket Akkuyu NGS, faaliyetlerin nükleer santral değil, taş ocağı ile ilgili olduğunu söylese de, çekilen video kayıtları bu ifadeleri yalanlıyor.

Devamını oku: Akkuyu'da inşaat başladı: Nükleere hayır!

Akkuyu'da iş makineleri çalıştı

Mersin Akkuyu'daki nükleer santral sahasında iş makineleri çalışmaya başladı. ÇED raporu olmayan santralda faaliyetin başlaması, tepki yarattı. Şirket yetkilileri ise "Santral inşaatı değil, taş ocağı açtık" diyor.

Devamını oku: Akkuyu'da iş makineleri çalıştı

Nükleer santral sınırı aşmış

Mersin Akkuyu'da kurulması planlanan nükleer santralde inceleme yapan bilirkişiye göre, saha içindeki çalışmalar santral için izin verilen ormanlık alanın dışına taştı.

Devamını oku: Nükleer santral sınırı aşmış

Fukushima'nın en kötü senaryoları

Fukushima’nın en kötü iki senaryosunu Arnie Gunderson açıklıyor

Devamını oku: Fukushima'nın en kötü senaryoları

Buradasınız: Anasayfa Haber-Yorum Nükleer Enerji
JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.