Küresel Eylem Grubu

İKLİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİR!

Nükleer Enerji Haberleri

Fukuşima’da hastalıklar çoğalıyor

Japonya’da Fukuşima nükleer santralında gerçekleşen radyasyon artışı üzerine büyük bir tartışma başladı.

Devamını oku: Fukuşima’da hastalıklar çoğalıyor

Türkiye dahil 20 ülkede nükleer karşıtı eylem!

Kaynak: Haber50.com, 5 Mart 2012

Greenpeace eylemcileri, Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirdikleri eylemle acil olarak nükleer santral planlarından vazgeçilmesi çağrısında bulundu. Bugün Türkiye ile birlikte dünyanın 20 farklı ülkesinde nükleer karşıtı Greenpeace eylemleri gerçekleşti.

Devamını oku: Türkiye dahil 20 ülkede nükleer karşıtı eylem!

Polonya “tek ses”: Nükleere Hayır!

Polonya’nın Baltık Denizi kıyısındaki tatil beldesi Mielno yakınlarına yapılmak istenen nükleer santral için yapılan yerel referandumda “Nükleer santral istemiyoruz!” sonucu ezici bir sonuçla çıktı. Halkın %94′ü nükleer santral projesine hayır dedi.

Devamını oku: Polonya “tek ses”: Nükleere Hayır!

Binlerce nükleer enerji karşıtı Japonya’da bir araya geldi

11 ay önce meydana gelen şiddetli depremin ve tsunaminin Fukuşima Nükleer Santrali’nde reaktör erimelerine neden olduğu Japonya’da nükleer enerji karşıtı binlerce insan, geçtiğimiz Cumartesi günü Tokyo'da büyük bir gösteri yaptı.

Devamını oku: Binlerce nükleer enerji karşıtı Japonya’da bir araya geldi

Fukuşima'da radyoaktif sızıntılar sürüyor!

Japonya'yı 11 Mart 2011'de vuran 9.0 büyüklüğündeki deprem ve tsunaminin ardından yüksek derecede zarar gören ve gerçekleşen sızıntıların ardından kontrol altına alındığı ve artık "güvenli" olduğu iddia edilen Fukuşima nükleer santralinde sızıntılar sürüyor!

Devamını oku: Fukuşima'da radyoaktif sızıntılar sürüyor!

Boş salona nükleer bilgilendirmesi

Büyükeceli beldesinde yapılması planlanan Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili işadamlarına yönelik 19 Ocak’ta düzenlenen bilgilendirme toplantısına, nükleer karşıtlarının tepkisi damgasını vurdu.

Devamını oku: Boş salona nükleer bilgilendirmesi

Nükleer silahlanma yarışı

Suudi Arabistan’ın eski istihbarat teşkilatı başkanı Prens Türki El Faysal, Associated Press’e yaptığı açıklamada, Ortadoğu’daki nükleer silah denetimsizliği engellenemezse içinde Türkiye’nin de bulunduğu pek çok ülkenin nükleer silahlanma yarışını arttırabileceğini belirtti.

Devamını oku: Nükleer silahlanma yarışı

Bir nükleer musibet de Fransa'dan

"Nükleer bir tesiste patlama olup da, bunun sonucunda çevreye şu veya bu ölçüde radyasyon yayılmadığını öne sürmek ancak, bir uçağın içinde bomba patlamasına rağmen düşmediğini iddia etmek kadar inandırıcı olabilir."

Devamını oku: Bir nükleer musibet de Fransa'dan

Buradasınız: Anasayfa Haber-Yorum Nükleer Enerji
JA Travel

Kolektif olarak hareket edersek hükümetleri küresel ısınmayı durduracak tedbirleri almaya zorlayabiliriz ya da almayanların yerine alacak olanları getirebiliriz. Şimdi daha çok çalışma, daha çok sokakta olma, daha çok aktivizm zamanı.